Статистика

Пользователи : 36
Статьи : 105
Ссылки : 1
Просмотры материалов : 162230

Счётчик

Христианская символика

О христианской символике

Символика всегда играла огромную роль в христианском искусстве. Протопресвитер Александр Шмеман отмечает:

"Ранняя Церковь не знала иконы в её современном догматическом значении. Начало христианского искусства — живопись катакомб — носит символический характер (...) Оно склонно изображать не столько божество, сколько функцию божества."

Среди прочих символов раннехристианской (катакомбной) живописи выделяются:

О некоторых ранеехристианских символах можно посмотреть здесь.
См. также символы Святой Троицы и др. христианские символы.
Об эволюции формы КРЕСТА показана в книге.
Также о символике креста см. в книге Б. Успенского "КРЕСТ и КРУГ".

Сакральні символи

Ще в ІІІ ст. Климент Олександрійський, один зі Святих Отців церкви (помер 220 р). радив приховувати зображення під символами, такими на той час поширеними, як риба, пальма, голуб, змія, дракон, і тим самим приховану ідею уберігати від зневаги ворогами. Зображення християн в катакомбах переважно були СИМВОЛІЧНО шифрованими.

Хрест — найдавніший СИМВОЛ вічності, сонця, безсмертя, страждання, а в християнстві — віри, в користуванні яких він був уже в 1 ст.. про що згадує римський історик Светоній. Однак віра християн в силу хреста розповсюдилась лише в період імператора Костянтина, якому, легендою, з'явився перед битвою з його співправителем Максенцієм ангел з хрестом в руках. Але Розп'яття довго не приживалось, бо християни ще до V ст не зображували розп'ятого Христа через ганебність кари і погорду до покараних таким способом. Така смерть вважалась негідною вільної людини. Після скасування цієї кари імператором Костянтином у IV ст. минуло ще кілька поколінь, щоб забувся її ганебний смисл. За переданнями Хрест Мук Господніх був виготовлений з чотирьох порід дерев: кедра, кипариса, оливи і пальми: що символізувало чотири частини світу. Хрест залишався найсвятішим знаком під час іконоборства у Візантії (726—843 рр,). коли були заборонені фігуративно-сюжетн і зображення.

Чимало птахів наділялося символічними значеннями, До них, передовсім, належить голуб.

Голуб — найстарший християнський символ, який мав чимало значень: істини, невинності, чистоти, смиренності, заспокоєння, Христа. Встановлений Отцями церкви голуб був символ Святого Духа, а також єдності Церкви, добрих християн, поєднання з Богом (Ной), Боже милосердіє, церковну спільноту, небесний рай та небесну чистоту. Голуб з маслиновою гілкою в дзьобові символізував мир, бо саме так було повідомлено Ноєві (про спадання вод Потопу та про мир між Богом і людьми — родиною Ноя). У християнському мистецтві голуб означає вічність, безсмертя духа, Благовіщеня. Святий Дух (в сцені Богоявлення). Качка — зимовий птах — СИМВОЛ смерті.

Орел — символ небес, посланець небес, сила й небесна справедливість, швидкість, відродження і воскресіння у Хресті, а також символ піднесення душі до Бога і прагнення до вічних осель, день Суду і вознесіння. Пелікан — символ вічною життя. Півень — у ранньохристиянський, катакомнин період цей символ не ви значно пізніше.

Півень був символом Сонця, світла, світу, бо перемагає . образ Христа. який закликав до правдивою життя, до світла й християнського повернення Господа з пекла і тим самим знаменує перемогу над гріхом і смертю на Страшному Суді воскресіння людей із ночі нашої дочасної дійсності до ім'я є емблемою гріхопадіння, образом зла. диявола, темних сил пекла.

Вівця — невинність, чистота, непорочність. В Новому Завіті — це Христос — покутник, атрибут Івана Хрестителя, апостолів, учнів Христа, добрих дітей. Овеча отара — не християни, стадо Доброго Пастиря, парафіяни, що підлягають духовній опіці. Вівця — душа праведника.

Виноградна лоза — символ Євхаристії, символ Христа. його крові, пролитої за відкуплення людства від гріхів. Виноградне гроно з хлібом — символ Євхаристії Маслинова гілка — символ миру і надії, її часто тримають у ранньохристиянських малюнках. Різних символів сцен і поодиноких образів, які б мали прихований зміст кількість зростала поступово з часом, особливо у ХУП1-ХХ ст., що пов'язано зі станом церкви та її завданнями. На відміну від прозорої ЯСНОСТІ й простуватої асоціативності образів і сцен перших катакомбних зображень символіка останніх століть змістовно досить поглибилась і ускладнилась.


 

Комментарии   

 
#12 Stanleyerolf 13.04.2018 10:30
Зашебись!


-------
Лечебный влажный корм для котов Royal Canin Convalescence Support Feline 0,1 кг
Цитировать
 
 
#11 RussellDup 13.04.2018 10:18
Подтверждаю. Это было и со мной.


-------
Royal Canin West Highland White Terrier Adult | https://toba.ua/
Цитировать
 
 
#10 LeslieDex 13.04.2018 07:49
Охотно принимаю. Интересная тема, приму участие. Вместе мы сможем прийти к правильному ответу. Я уверен.


------
http://boards.kiev.ua/shop/category/flipcharty/markernye-flipcharty | http://boards.kiev.ua/
Цитировать
 
 
#9 Arturodrefs 11.04.2018 18:47
Полезная фраза


-------
карданный вал | https://www.zapzilla.ru
Цитировать
 
 
#8 Jerryitelt 05.04.2018 18:20
Согласен, это замечательная фраза


------
интернет магазин велосипедов | http://veloshtuki.com.ua
Цитировать
 
 
#7 Garryvut 05.04.2018 18:16
Извиняюсь что, ничем не могу помочь. Но уверен, что Вы найдёте правильное решение.


------
стабилизатор 15 квт | http://msk-stabilizator.ru/
Цитировать
 
 
#6 CharlesCrela 05.04.2018 18:10
не я таким неувликаюсь


-----
boat hire italy | http://european-yachts.com/
Цитировать
 
 
#5 Arthurbok 29.03.2018 11:11
Почти то же самое.


---
Кондиционеры Cooper&Hunter | http://master-climat.com.ua/
Цитировать
 
 
#4 RichardVeili 29.03.2018 11:04
Я извиняюсь, но, по-моему, Вы ошибаетесь. Давайте обсудим. Пишите мне в PM, пообщаемся.


----
купить телефонный номер великобритания | https://tel-number.ru/
Цитировать
 
 
#3 Marcusalmog 29.03.2018 08:31
Не нужно пробовать все подряд


-----
malaysia local number | http://virtual-local-numbers.com/
Цитировать
 

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить